RS Logo
Login, Logout or Register
Cart

Ngushllime me rastin e vdekjes

ngushllime me rastin e vdekjes Me anë të një postimi në ‘Facebook’, Hoti u ka shprehur ngushëllime familjarëve, miqve dhe kolegëve të Universitetit të Prishtinës, transmeton arbresh. Shoqata “Malësia e Madhe”- New York 26. Ngushëllime familjes Azemi dhe të afërmve të të ndjerit! Dec 30, 2020 · Me rastin e 80-Vjetorit të ndarjes nga jeta, në vlerësim të veprës atdhetare dhe të rolit të jashtëzakonshëm në fushat e gjuhës dhe të letërsisë shqipe, arsimit e kulturës, diplomacisë, politikës e teologjisë, si dhe për meritat e Tij historike në krijimin e alfabetit shqip dhe në proceset shtetformuese, kam sot nderin e veçantë të çmoj me Dekoratën më të lartë në Gjatë kohës që po ju dëgjoja në mbrëmje në Opinion u ndjeva vërtetë keq nga ato replika që po bënin, unë nuk është se kisha një numër të madh rastesh të tilla por e kam patur një rast që më ka ardhur shumë keq, është diagnostikuar me tampon pozitiv COVID-19 dhe ka ndërruar jetë në spital dhe në skedën e vdekjes së zotërisë shkaku fillestar është shkaku i Pa pendesë – me rastin e vdekjes së Nexhmije Hoxhës 28/02/2020 - 17:38 E veja e Enver Hoxhës jetoi gati një shekull, Shqiperia ende nuk e ka marr veten nga pasojat e regjimit qe ajo ngriti dhe i sherbeu me besnikeri deri ne fund. Ngushëllime familjes Ejupi, miqëve, kolegëve dhe gjithë Dy pacientë të infektuar me koronavirus kanë vdekur në një spital gjerman, pasi dyshohet se një mjek ka administruar ilaçe që çuan në vdekje të menjëhershmeAutoritetet po hetojnë rrethanat e vdekjes së pacientëve, të moshës 47 dhe 50 vjeç, të cilët ishin duke u trajtuar për sëmundjen e shkaktuar nga COVID-19 Kam shkuar në pesëvjetorin e vdekjes e përkujtimit të tij, në Dajkoc më 15 tetor 1991, nën dardhën e Jahisë duke hedhur një grusht dhe dy pika lot mbi varrin e tij. Brett Hankison akuzohet për shkaktim të rrezikut pa nevojë , pa si shtiu me armë zjarri në drejtim të apartamentit të fqinjëve të Breonna Taylor . Disa nga artistët të cilët ngushëlluan familjen Stafaj ishin si Leonora Jakupi, Gili, Shyhrete Behluli, Morena Taraku, Bigi e të tjerë. info/ U … Ne e kujtojmë me pietet dhe respekt veprën dhe kontributin e tij të çmuar e të paçim që ka dhënë për kulturën e Kosovës dhe atë mbarëshqiptare. K u shpreh ngushëllime familjes Berisha me rastin e vdekjes së ish drejtorit Demush Berisha Ylber me ngjyra (poezi për fëmijë), Shtëpia e Komuna e Drenasit i shpreh ngushëllime familjes Qorri me rastin e vdekjes së Agush Qorrit 2020/08/07 - 2:23 Pas një beteje të shkurtër me virusin covid-19, ka ndërruar jetë fotografi i parë në Drenas, Agush Qorri në moshën 80 vjeçare. Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, dr. Humbja e tij do të lërë një boshllëk të madh në familje dhe në komunitetin e aeronautikës. Dec 22, 2020 · Në programin e këtij koncerti do të ketë recitime nga aktorë të njohur shqiptarë, si Kadri Roshi dhe Gëzim Rudi, do të ketë gjithashtu dhe muzikë, balet, valle etj. Me kërkesë të Policisë së Kosovës, sot Inspektorati Shëndetësor i Ministrisë së Shëndetësisë ka shkuar për të kryer një inspektim specifik në Institucionin Shëndetësor Privat “CT Scaner” në lagjen Ulpiana të Prishtinës, me themelues A. Po e përmbyll këtë shkrim me rastin e përvjetorit të vdekjes së Gjergj Kastriotit me fjalët e popullit dhe ndjekësive të tij që ishin të pranishëm nga të gjitha trojet e arbenisë dhe që i dhan nderimet më të mëdha me rastin e vdekjes së tij në Lezhë më 17 Janar 1468, që thonin me lotë fjalët kështu : Ata e kishin dërguar në morg me mendjen e tyre pasi nuk dëshironin të prisnin për çertifikimin e vdekjes. E nderuara familja Gërxhaliu, Të nderuar përfaqësues të Federatës Aeronautike të Kosovës, Me pikëllim të thellë mora lajmin për vdekjen e familjarit tuaj, të parashutistit Fatos Gërxhaliu, pas aksidentit në fluturim, lajm që na pikëlloi të gjithëve. “U prehsh në paqe profesor Xhelal Ejupi. “Arzana u nda nga kjo jetë në moshë të re, por veprat që la pas janë të […] Me pikëllim të thellë mora lajmin për vdekjen e familjarit tuaj, të parashutistit Fatos Gërxhaliu, pas aksidentit në fluturim, lajm që na pikëlloi të gjithëve. IsmajliFJALË ME RASTIN E VDEKJES SË AKADEMIK BESIM BOKSHIT. Edema akute e mushkërive u citua si shkaku i vdekjes, dhe hetimi policor u përqendrua tek mjekët që u kujdesën për Maradona në ditët e fundit të jetës së tij. 2009 Kryeministri Hashim Thaçi i ka dërguar një telegram ngushëllimi familjes Prela, me rastin e vdekjes së diplomatit shqiptar, Vladimir Prela Telegram ngushëllimi i ministres së kulturës Vlora Dumoshi, me rastin e vdekjes së Violeta Rexhepagiqit! 04/16/2020. Fjala e Presidentes Jahjaga në mbledhjen komemorative me rastin e vdekjes së deputetes Nekibe Kelmendi Është moment shumë pikëllues dhe i dhimbshëm mbledhja për t’u përshëndetur për herë të fundit me zonjën Nekibe Kelmendi, e cila i dha aq shumë Kosovës, atdheut dhe popullit të saj. audionur. Lajmin e ka bërë të ditur përmes një konference për gazetarë, kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Prizrenit, Admir Shala, njofton Gazeta Sinjali. K. Të dashur prindër të Gjelbrimit, familjarë dhe shokë. com Es-Selamu Alejkum Ju paraqesim videon e radhës nga AUDIONUR, e lusim Allahun (Subhanehu we te'ala) që të kemi dobi nga kjo që ndëgjoj Sot pasdite në Kuvendin e Maqedonisëdo të mbahet akademi solemne me rastin e 550 vjetorit të vdekjes së Gjergj Kastriot Skënderbeut . Në këto raste duhet të përdoren fjalë të thjeshta dhe të ndjera realisht, të artikuluara në fjali sa më të shkurtra, që ndajnë ndjesi të ngjashme me njerëzit që mbajnë zi. Escitalopram is reported as an ingredient of E-Zentius 10 in the following It offers a very respectable spec in an ugly, but very usable body design Price when reviewed TBC It offers a very respectable spec in an ugly, but very usable body design Read full verdict (Pocket-lint) - The E-300 is the second, Four Thirds DSLR from Olympus and provides a value for money entry po E-Zentius 20 is a medicine available in a number of countries worldwide. ), ima Me rastin e vdekjes së nënës së heroit të kombit Fehmi Lladrovci shumë ish- ushtarë të Fehmiut, të cilët, nga pamundësia të marrin pjesë në varrimin e saj, për  personi i pranishëm me rastin e vdekjes ose. Përmes një postimi në Facebook, Thaçi e ka quajtur pikëlluese vdekjen, siç tha ai, të papritur të Sylë Zhitia. Me rastin e vdekjes tmerrësisht të hershme të poetit e kritikut letrar Ramadan Musliu Nga: Enver Robelli Njëherë gazeta “Zëri” e pyeti poetin e kritikun letrar Ramadan Musliu, sesi ndihej në këto kohëra të lirisë dhe pavarësisë. com website. Ambasada e Shqipërisë në Bernë shpreh ngushëllime me rastin e vdekjes së mikut të shqiptarëve, ish kryetari i Parlamentit të Zvicrës, Victor Ruffy. Për At Zef Valentinin kanë thënë: Papa Shën Pali VI më 25 prill 1968, me rastin e festimit të 500-vjetorit të vdekjes së Skënderbeut në Romë,: “Shqiptarë! Duajeni At Zef Valentinin, se ai ju do me zemër. Mehmet Salihu, duke lexuar gazetën Gani I. Nikollë Mark Kërhanaj, ishte shkrimtar, historian, etnolog dhe mësues […] Telegram ngushëllimi me rastin e vdekjes së punëtorit sportiv, Fazli Azemi E nderuara familje e Fazli Azemit, bashkëpunëtorë, miq e dashamirë të tij, Me pikëllim të madh e mora lajmin për ndarjen nga jeta të Fazli Azemit, punëtorit të madh e të paepur të futbollit i cili ka dhënë kontribut të çmuar për këtë sport në Me rastin e vdekjes së mësuesit Nikollë Mark Kërhanaj sot në Prizren, kryetari i LDK-së Akademik Isa Mustafa u ka shprehur ngushëllime familjes Kërhanaj dhe qytetarëve të Prizrenit: “Me pikëllim të thellë mora lajmin për vdekjen e shkrimtarit dhe veprimtarit të shquar, mësuesit Nikollë Mark Kërhanaj. Miq ,shok ,dashamir ne pamundsi te ju kthej secilit mesazhet per ngushllime me rastin e vdekjes se  19 Janar 2018 Pranoni ngushëllimet më të sinqerta me rastin e vdekjes së parakohshme E shfrytëzoj ketë rast të dhimbshëm për t'iu shprehë ngushllime të  21 Nëntor 2013 Mendimet e kolegëve tanë janë me familjen e tij, miqtë e tij dhe Olldashi dhe kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë, me rastin e vdekjes së  Dëgjo me durim dhe simpati, pa menduar se është e domosdoshme të japësh Duke kujtuar ditën e vdekjes së vajzës, Tereza thotë: «Brenda një ore, hyrja e  Irani islamik në përvjetorin e vdekjes së Profetit të nderuar të Islamit Hazretit Muhamed (s. 2014, Dekanati, Profesorët, studentët dhe të gjithe punonjësit e Fakultetit ju shprehin ngushëllime familjarëve, miqëve dhe shokëve të të ndjerit. Disa prej grave erdhën me biguditë akoma në flokë, disa erdhën të veshur për punë. 2018/06/09 - 7:58 Kryetari i Komunës Rufki Suma në emër të tij personal dhe në emër të banorëve të komunës së Hanit të Elezit, shpreh ngushlimet më të sinqerta me rastin e vdekjes së papritur Jul 13, 2019 · MESAZH NGUSHËLLIMI ME RASTIN E VDEKJES SË SHKRIMTARIT PËR FËMIJË REXHEP HOXHA . Ngushëllime familjes, miqve dhe dashamirëve të Adem Mikullovcit”. BACË METUSH KRASNIQIT - HEROIT TONË KOMBËTAR! Zvicër, më 14 Tetor 2011 Nga Aurenc Bebja*, Francë Më 30 maj 1778 u nda nga jeta në moshën 84 vjeçare shkrimtari dhe filozofi i shquar francez Voltaire (François-Marie Arouet). Share. Zoti ju dhashte forcen e gajeretin qe ta perballoni Të nderuar! Të nderuara! Miq e shokë Bashkatdhetarë të nderuar! Ju njoftojmë se të premten, më 16 mars 2018 në varrezat e qytetit në Aarau, nga ora 8 deri në orėn 10 do të bëhen homazhe për Agron Bajramin, ndërsa në orën 11 do të bëhet varrimi. s. Respekt për veprën […] Zyra e Kryeministrit te Kosoves. Me largëpamësi i urdhëroi bashkëshortes së vet, Meropes, që me rastin e vdekjes së tij mos t'iu ofrojë zotërave flijime. For traveling as a motorist, you open a prepaid account online and attach a small transponder to your windshield. Dehari mbahej në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, si i dyshuar për sulmin ndaj ndërtesës së Kuvendit, në gusht të vitit 2016 dhe u pretendua se kishte kryer vetëvrasje më 5 nëntor 2016 prej bllokimit të rrugëve të sipërme të frymëmarrjes, të vet shkaktuara, të cilat kanë qenë të shoqëruara me gjakderdhje të jashtme. Atë ditë në mënyrë shumë të dhimbshme por edhe krenare do të bëhen evokime për punën dhe jetën tande të lavdishme. Hajrullah Gorani 07. Pacolli ka ngushlluar familjen Gashi me rastin e vdekjes se rapsodit të njohur, Agim Gashi. v. Të gjitha mediat zvicerane sot kanë njoftuar për rastin e përmendur të vdekjes, me vërejtjen se nuk dihet nëse vdekja ka ndodhur si rezultat i vaksinimit. Telegram ngushëllimi i FHK-së me rastin e vdekjes së Agim Binakut Federata e Hendbollit e Kosovës me pikëllim të thellë ka marrë lajmin për vdekjen e Agim Binakut, gazetarit të mirënjohur sportiv. Telegram ngushëllimi i ministrit Kujtim Gashi me rastin e vdekjes së kantautorit të mirënjohur shqiptar Irfan Blakçori. Shkaku i vdekjes së saj nuk është konfirmuar ende dhe autoritetet kanë nxjerrë njoftimin se kushdo që ka informacione në lidhje me këtë çështje, të dëshmojnë për të zbuluar të vërtetën. Në këtë telegram Dumoshi ka vlerësuar lartë figurën dhe krijimtarinë e aktores Qena, ikja e së cilës do të lërë një zbrazëtirë të pazëvendësueshme Dumoshi telegram ngushëllimi me rastin e vdekjes së Violeta Rexhepagiqit Është ndarë nga jeta të enjten gazetarja dhe këngëtarja e mirënjohur, Violeta Rexhepagiqi. Kryeministri Hashim Thaçi i ka dërguar një telegram ngushëllimi familjes Blakaj , me rastin e vdekjes së gazetarit Sokol Blakaj Shpërndaje E nderuara familje Blakaj, në këto momente pikëllimi ndajmë me Ju dhembjen për humbjen e gazetarit dhe redaktorit të ish RTP-së dhe tani të RTK-së. Viktima 7 vjeçe e cila ka ndërruar jetë në QKUK, ishte për të bërë një ekzaminim MRI në ISHP “CT Scaner”. 2020 Dec 22, 2020 · Lajme Arkiva - TV Klan 2000Kanë nisur festimet me rastin e 100 vjetorit të vdekjes së poetit tonë kombëtar Nami Frashëri. Ju njoftojmë se sot në ora 14:00, me rastin e vdekjes se Prof. net. Shqipëri, vazhdojnë protestat për vdekjen e të riut (2) TIRANË (AA) - Protestat për shkak të vdekjes së një të riu në Shqipëri pasi u plagos fillimisht gjatë ndjekjes nga policia dhe Oct 25, 2020 · 0_Maqedoni. I shpreh ngushëllimet e mia të përzemërta familjes së tij dhe ndaj dhimbjen me ta në këtë ditë zie. Motivet e shuarjes së kësaj familjeje nuk […] Shkup – Më 27 dhjetor 2020, Filatelia e Maqedonisë së Veriut njoftoi se pasurohet edhe me një pullë të re postale. Frank Shkreli Behramaj rastin e sotshme që ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Qendër të Studentëve, në Prishtinë, e ka krahasuar me rastin e Astrit Deharit, shkruan Reporteri. Kasam Selimi 21/03/2016 Lajme nga Zvicra Leave a comment 6 Views Lidhja Demokratike e Kosovës, i ka shprehur ngushëllime më të sinqerta familjes Këpuska dhe degës së LDK-së në Gjakovë për ndarjen nga jeta të aktivistit shumëvjeçar të kësaj partie, Nazim Këpuska – Ximi. Pjesë e klubit patriotik ‘Bashkimi’. A list of US medications equivalent to E-Zentius 10 is available on the Drugs. Meshën e përmotshme e mbajti Imzot Gaspër Thaqi, arqipeshkvi i Shkodrës. Telegram ngushëllimi e Ministres së Kulturës Rinisë dhe Sportit Vlora Dumoshi, me rastin e vdekjes së aktores së madhe, Leze Qena E nderuar familja Qena, Me pikëllim dhe me keqardhje të madhe e mora lajmin për ndarjen nga jeta dhe nga ne e të dashurës, haresë tuaj e tonës, aktores tonë të madhe, Leze Qena. Ministri i Kulturës Rinisë dhe Sportit Kujtim Gashi, i ka dërguar telegram ngushëllime familjes Kraja me rastin e vdekjes së regjisores Arzana Kraja. Prej angazhimit të udhëtimit nga ambasada e Kosovës në Gjermani, pritjes e vizitës mjekësore në aeroport dhe shoqërimin në qendrën e studentëve”, tha zoti Vitia. Vdekja e mësuesit të respektuar, është një humbje e madhe për Prokuroria paraqet prova të reja në rastin e vdekjes së 54-vjeçares nga Rahoveci Ani se kanë kaluar një vit e 3 muaj qëkur 54-vjeçarja H. Me gjithë zhvillimet e shpejta të jetës moderne, të cilat kanë ndikuar në tkurrjen dhe humbjen e shumë riteve, këtu ende janë të pranishme një serë ritesh dhe veprimesh të cilat bëhen me rastin e vdekjes, duke filluar me besimet, në shenjat paralajmëruese për vdekjen, organizimin e ceremonialit të varrimit si Në 3 vjetorin e vdekjes së kryeministrit të parë të Kosovës së pasluftës, Bajram Rexhepi, atë e ka kujtuar kryeministri aktual i vendit Avdullah Hoti. Me rastin e 100 vjetorit të ndarjes nga jeta të “njeriut të shekullit të XVIII”, gazeta “Le Rappel” ka botuar, të shtunën e 1 qershorit 1878, në ballinë, fjalimin historik […] Prishtina kujton legjendat e saj, Rama – Domi, me rastin e 32 vjetorit të vdekjes Futboll 22 Nëntor 2019 16:13 Plot 32 vjet më parë, në një aksident trafiku patën humbur jetën dy ish-futbollistët e Prishtinës, Faton Domi e Favzi Rama. Nga Xhavit Kryeziu – In memoriam (1934-2020). Do të mbahen fjalime nga kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, drejtori i Institutit për Trashëgimi Kulturore dhe Shpirtërore të Shqiptarëve, Skender Asani dhe drejtori i Institutit të Historisë Kombëtare, Dragi Gjeorgjiev. Sizifi ka ditur të gjendet në çdo situatë dhe çdo gjë e ka menduar më parë. 3. ”, thuhet në telegramin e ministres Dumoshi me rastin e vdekjes së aktorit dhe ish-deputetit Adem Mikullovci. 12. Riza Smaka ka ndërruar jetë dje në moshën 78 vjeçare/arbresh. Kjo procedurë bëhet në kuvendin komunal pranë vendit të vdekjes së personit ose në rastin kur personi ka vdekur jashtë territorit të Kosovës regjistrimi bëhet në vendbanimin e fundit të personit në Kosovë. Oct 29, 2012 · Telegram ngushllimi me rastin e vdekjes se veprimtarit Zef Lleshi ne Detroit. 2020 07 korrik 2020 Me dhimbje të thellë pranuam lajmin për ndarjen nga jeta të Prof. Kam shkuar e kam kapur nënën me duart e mia. Jam e prekur thellësisht … Mar 25, 2020 · Ministrja në detyrë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, i ka dërguar telegram ngushëllimi familjes Qena, me rastin e vdekjes së aktores së mirënjohur, Leze Qena. NJOFTIM. Deklaratë me rastin e vdekjes së akademik Mark Krasniqit. Në rastin kur fjalët e ngushëllimit shqiptohen pas varrosjes ose ditën e varrimit,  E nderuara familja Gërxhaliu, Të nderuar përfaqësues të Federatës Aeronautike të Kosovës, Me pikëllim të thellë mora lajmin për vdekjen e familjarit tuaj,  10 Qershor 2018 Në emër të klubit Fc Prishtina Bern ngushllime Familjes Vokrri dhe krejt Me rastin e vdekjes së papritur te Legjendës se futbollit shqiptar ,Fc  Kapitulli 14: Fjalë Shprese dhe Ngushëllimi në Kohën e Vdekjes. Në telegram thuhet: E nderuara familja Kaçinari, Lajmin për vdekjen e më të dashurit tuaj, njëkohësisht kompozitorit , të mirënjohur shqiptar, e morëm me pikëllim të madh. Çaji është vërtet pija më e mirë e ditës – pasi mund të ulë rrezikun e vdekjes së parakohshme, thonë kërkuesit. The multimedia may include streaming vid Take control of your money with E-Books from self-help experts and best-selling authors Dave Ramsey, Chris Hogan, Rachel Cruze, Christy Wright, and more. Konaku do te jete: diten e Shtune diten e Diel dhe diten e Hene nga ora 2:00 pas dite deri ne ora 6:00 te mbremjes! Te xhamija jone! Me rastin e vdekjes se te ndjerit Vesel Kadrolli, Kryetarit te Shoqates se pare te Egjiptianeve te Kosoves Shoqata e Egjiptianeve Kosovare „Kleopatra“ ne Konstanz-Gjermani, ne bashkpunim me Shoqatat tjera Egjiptiane te Kosoves ne Gjermani dhe Zvicer si dhe me veprimtarin e Levizjes Egjiptiane Qerim Abazi, Me rastin e vdekjes së veteranit të arsimit Sabit Halim Basha . Skender Gashi, Instituti Albanologjik i Prishtinës organizon akademi përkujtimore. E ky njeri i gjithëvirtytshëm, e ka mishëruar krenarinë për emrin e fisit me Dec 10, 2020 · Ceremonia e zbulimit të monumentit në Zagreb. Gjergji u nda nga kjo jetë për të lënë pas vetes vepra të shumta […] Me rastin e vdekjes së Dr. Kështu që punonjësi i morgut po përgatiste të basamoste trupin e tij, kur vërejti shenjat e jetës. E-Zentius 10 may be available in the countries listed below. Pirja e rregullt e çajit e ul rrezikun e vdekjes së hershme me 24 për qind, kjo falë përbërësve antioksidantë të saj, të cilët i bëjnë mirë zemrës. Kreu Histori Me rastin e tre vjetorit të vdekjes fizike të Rrahman Bahtirit Histori Me rastin e tre vjetorit të vdekjes fizike të Rrahman Bahtirit Më 27 e 28 janar 2020, në ndërtesën e Ambasadës, u hap libri i ngushëllimeve, me rastin e vdekjes së Presidentit të Senatit të Parlamentit të Republikës së Çekisë, Jaroslav Kubera, i cili vdiq në moshën 72 vjeçare, më 20 janar 2020. Duke kujtuar ditën e vdekjes së vajzës, Tereza thotë: «Brenda një ore, hyrja e spitalit u mbush me shokët tanë; erdhën të gjithë pleqtë e kongregacionit bashkë me gratë e tyre. Njoftohen pjesëtarët e komunitetit shqiptar të New York-ut dhe të gjithë të interesuarit e tjerë se Shoqata “Malësia e Madhe”, me seli në New York, organizon Orën përkujtimore me rastin e vdekjes së piktorit të madh shqiptar, me përmasa botërore, Akademikut Gelosh Gjokaj, i cili u nda nga kjo jetë më 25 Seancë për rastin e vdekjes së Almir Aliut By on 15. A list of US medications equivalent to E-Zentius 20 is available on the Drugs. Ngushëllime për humbjen esaj kanë shprehur emra të njohur të artit, politikës dhe sportit. Konferenca e Vlorës do te pasohet nga një tjetër simpozium me i zgjeruar ne mes te vitit qe do te organizohet nga Akademia e Shkencave, si dhe Instituti i Studimeve Albanologjike. Ministri Gashi në telegram ngushëllime ka shkruar se vdekja e Arzanës solli pikëllim të madh. 16 Prill 2018 Me rastin e ndarjes nga jeta e ish kryetarit dhe kryetarit të nderit të PDSH-së Riza Halimi, i cili i shprehi ngushllime familjes, anëtarësisë së  Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi me rastin e vdekjes së parashutistit, i shprehi ngushllime familjes së tij. Sylejman Dulla E nderuar Familje Dulla, Kryetari Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti në emër të të gjitha institucioneve shpreh ngushëllime familjes […] Kosnett: I falënderoj kosovarët për ngushëllimet me rastin e vdekjes së Floyd 5 Qershor 2020 Ambasadori i Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett ka falënderuar qytetarët e Republikës së Kosovës të cilët kanë shprehur shqetësimet e tyre dhe ngushëllimet me rastin e vdekjes së afro-amerikanit George Floyd, vdekje kjo që nxiti Telegram ngushëllimi i kryetarit të komunës së Vitisë, Sokol Haliti me rastin e vdekjes së Gjergj Ramajt E nderuara familje Ramaj! Në emrin e Komunës së Vitisë, por edhe në emrin tim personal dëshiroj të ju shpreh ngushëllimet më të sinqerta për ndarjen nga jeta të familjarit tuaj, Gjergj Ramaj nga Stubëlla e Epërme e […] Jan 01, 2021 · Ushtruesja e Detyrës së Presidentes, Vjosa Osmani, i ka dërguar telegram ngushëllimi familjes Smaka, me rastin e vdekjes së Riza Smakës. Synimi është qe 2019-ta te jete viti i Ismail Qemalit, si dhe Klubi i gazetarëve ferizajas “Haki Braha” shpreh ngushllime të sinqerta me rastin e vdekjes së gazetarit dhe ekonomistit ferizajas, Ibrahim Rexhepi 797 Kryetari i Ferizajt, Agim Aliu ngushëllon familjen Rexhepi dhe gazetarët për vdekjen e gazetarit dhe ekonomistit ferizajas, Ibrahim Rexhepi Frank SHKRELI/ Konfuzioni i pesë anarkive ndër shqiptarët, me rastin e 50 vjetorit të vdekjes së Fan Nolit. Me pikëllim të thellë mësuam lajmin se shkrimtari i njohur shqiptar nga Republika e Kosovës, Rexhep Hoxha, ka ndërruar jetë në moshën 90-vjeçare. Drejtoria e SH. Pyetjet e Entit për varrim / Gjendjës civile. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka shprehur ngushëllimet e tij me rastin e vdekjes së nënës së heroit Agim Ramadani, Fetihe Ramadani, transmeton . Përmes një postimi në Facebook, mes  “Mua me ka vdeke djali i axhes i hasretit 38 vjeq as ngushllime nuk me kane një vizitë e tyre tek një aktiviste e jona për ngushëllime, me rastin e vdekjes së  18 Dhjetor 2020 Me rastin e vdekjes së parakohshme të ish-kryeministrit të Kosovës E shfrytëzoj ketë rast të dhimbshëm për t'iu shprehë ngushllime të  10 Tetor 2009 Vdekja është një gotë të cilën secili individ patjetër duhet ta pijë. E-Cetopress may be available in the countries listed below. Mos me prezantuar askush tjetër gjatë larjes përpos atyre. U preht në paqe profesori Xhelal Ejupi. Presidenti Meta i dha, të mërkurën, dekoratën e Flamurit Kombëtar, më të lartë të republikës, At Gjergj Fishtës, me rastin e 80-vjetorit të ndarjes së tij nga jeta. Republika e Kosovës Tel: +381 38 244 183 /244 186 Fax: +381 38 244 187 Telegram ngushëllimi me rastin e vdekjes së Profesor Masar RIZVANOLLI 21 maj 2020 APN- nëndega Rahovicë shprehin ngushëllime me rastin e vdekjes së Gjelbrim Beqirit. Contextual translation of "me rastin e vdekjes te gjyshes suaj" from Albanian into French. E veja e Enver Hoxhës jetoi gati një shekull, Shqiperia ende nuk e ka marr veten nga pasojat e regjimit qe ajo ngriti dhe i sherbeu me besnikeri deri ne fund. nga Rahoveci ka vdekur si pasojë e lëndimeve të rënda trupore nga dhuna e vazhdueshme që ka ushtruar bashkëshorti i saj, Ilir Haxhiaj, nga Suhareka, ende nuk ka një vendim për këtë rast Me rastin e vdekjës së Fadil Vokrrit , legjendës së Fudbollit Kosovar, janë prononcuar shumë personalitete jeta publike dhe politike e Kosovës, duke drejtuar ngushllime të sinqerta familjës së tij. Telegram ngushëllimi i ministres Dumoshi me rastin e vdekjes së Emin Dushullovcit Me pikëllim të thellë mora lajmin për ndarjen nga jeta të punëtorit shumëvjecar si dhe njëherësh Sekretar Teknik i Federatës Skitare të Kosovës, Emin Dushullovci. Ai me punën […] Telegram ngushëllimi i ministres Dumoshi me rastin e vdekjes së shkrimtarit Hasan Hasani 01 dhjetor 11:06 Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka thënë se me pikëllim ka marrë lajmin për ikjen nga jeta të shkrimtarit dhe kryeredaktorit të shquar të Revistës “Pionieri”, Hasan Hasani. Murtez Rexhepi. a. Ky është telegrami i ngushëllimit të kryetarit Agim Aliu dërguar familjes Sahiti, ,klubit të Hendbollit “Kastrioti” dhe të gjithë komuniteteve sportive Ministri në detyrë i Shëndetësisë në Kosovë, Arben Vitia, ka kërkuar nga Prokuroria e Shtetit që të vendos në prioritetet e saj hetimin e rastit të vdekjes së një personi në konviktet e Qendrës së Studentëve në Prishtinë, të cilat shërbejnë si karantinë për personat që hyjnë në Kosovë. Në këtë telegram Dumoshi ka vlerësuar lartë figurën dhe krijimtarinë e aktores Qena, ikja e së cilës do të lërë një zbrazëtirë të pazëvendësueshme për artin dhe kulturën … Telegram ngushëllimi me rastin e vdekjes së parashutistit Fatos Gërxhaliu. “Dua të shprehi ngushëllimet e mija më të sinqerta për vdekjen e z. H i lindur më 1991, është gjetur i vdekur si pasoj e vetvarjes. Prokurori i Shtetit ka njoftuar sot se ka pranuar nga autoritetet zvicerane raportin e ekspertizës për rastin e vdekjes në burg të aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari. Gjelbrimi ishte një djal i edukuar nga një familje e rrespektuar dhe me plot ambicie në jetë. Vjosa Osmani ka shprehur ngushëllime me rastin e vdekjes së mjeshtrit të baletit Ahmet Brahimaj 07. Ruzhdi Lata, bashkëqytetarët e tyre. Olldashi, për kontributin e tij të shquar në ngritjen dhe zhvillimin e Shqipërisë, të demokracisë dhe të shtetit shqiptar në kohën e tranzicionit, e veçanërisht në dekadën e fundit, ku z. 05. Ju falënderoj që më pritet, dhe çmova shumë shkëmbimin e ideve. Feb 09, 2017 · E marrin, e mbështjellin me plastmas dhe e hedhin në makinë si njeri pa njeri”, thotë i ati i viktimës, Sabri Tanushi. Përkujtimi i vdekjes është mënyra më efikase që të frenohet lakmia për këtë  6 Nëntor 2019 Si të shprehësh ngushëllime në lidhje me vdekjen, të afërmit, miqtë, familjen, nënën Ne jemi shumë të pikëlluar nga lajmi i vdekjes suaj . Hajrullah Gorani,profesorit dhe kolegut tonë shumëvjeçarë të Fakultetit Ekonomik të Universitetit të Prishtinës. Fjalimi i Presidentes Jahjaga në akademinë me rastin e 10-vjetorit të vdekjes së ish-Presidentit Rugova Është nder i jashtëzakonshëm për mua që të nderoj me kujtimin e përjetshëm njeriun e veçantë të Kosovës, trashëgimia e të cilit është thesari ynë i sotëm; shteti, demokracia dhe zhvillimi ynë. 000 kaluan jetën në kampe internimi, shumë syresh vetëm se kishin mendim të kundërt, donin një socializëm më të butë, më social-demokratik, kishin shkruar poezinë e gabuar, organizonin rituale fetare, ose thjesht kishin lindur në familjen “e gabuar”. Leopold Luke, dhe një infermiere që gënjyen me rastin e vdekjes së tij. “Sot u bënë tre vjet nga shkuarja në amshim e kryeministrit të parë të Kosovës së pasluftës, Bajram Rexhepi. Vetëm një nga tre oficerët e përfshirë në rastin e vdekjes së Breonna Taylor është akuzuar, por me akuza që nuk kanë lidhje me vrasjen e saj. D. 7 Shkurt 2020 Ngushllime me rastin e vdekjes së këngëtares Nexhmije Pagarusha ka shprehur edhe Rame Lahaj. Pasi një natë para Vitit të Ri, Kryefamiljari, Fetah Zuka, 45 vjeç, i privoi nga jeta gruan Makifiren dhe dy djemtë e tyre, 23 e 18 vjeç, Hamdiun e Arbërin. Jo vetëm ju si familje, por ne si Kosovë, humbëm një prej njerëzve më të dashur e më të vlerësuar, një gazetar të shquar i cili ka dhënë kontribut të madh në gazetarinë sportive Presidenti Thaçi ka shprehur ngushëllime me rastin e vdekjes së këngëtares së njohur. Osmani ka thënë se Smaka ka kontribuar në sferën e jurisprudencës, duke qenë edhe anëtar i Komisionit për hartimin e Kushtetutës së Republikës së Kosovës. Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i shpreh ngushëllime familjes Zhitia për vdekjen e Sylë Zhitisë, vëllait të heroit, Afrim Zhitia. Por nga ministria e Shëndetësisë dhe qeveria do të ushtrohen të gjitha përgjegjësitë institucionale dhe do të zbardhet çdo e dhënë që ka të bëjë me rastin. Atë do … Për At Zef Valentinin kanë thënë: Papa Pali VI më 25 prill 1968, me rastin e festimit të 500-vjetorit të vdekjes së Skënderbeut në Romë: “Shqiptarë! Duajeni Atë Zef Valentinin, se ai ju do me zemër. Me praninë e tij, ai e ka pasuruar dhe e ka bërë madhështore çdo vepër artistike dhe i ka dhënë peshë roleve që i ka marrë mbi supe t’u japë shpirt. Rifat Blaku 20 mars 2020 Sot morëm lajmin e hidhur për shkuarjen në amshim të Prof. Jehonë vdekjes së tij krahas shtypit fetar dhe jo fetar në Biden ndodhje në atë moment në kryeqytetin serb në një delegacion nga SHBA me rast të vdekjes së Edvard Kardelj, krahu i djathtë i Titos. 2016. 000 njerëz u ekzekutuan gjatë diktaturës, mbi 34. Këtë bënë Jozefi dhe Ema, duke i marrë me mirënjohje në familjen e tyre dy foshnjat, Ju vajtues keni rastin të gëzoni, duke folur për vdekjen e Plakut King Follet; pasi  2 Maj 2020 Allahu te past shberbly me xhenet vllau im. Konferenca e dytë e Studimeve Albanologjike me rastin e 500-vjetorit të vdekjes së Gjergj Kastriotit-Skënderbeut, Tiranë, 12-18 Janar 1968; [punimë. Sep 17, 2015 · Pas një sëmundje të shkurtër, në moshën 67 vjeçe, ka ndërruar jetë mbrëmë në Gjenevë, të Zvicrës, Mustafë (Mehmet) Azemi. Image “Ju falënderoj për mikpritjen e çmuar, gjatë vizitës sime në Jugosllavi, me rastin e vdekjes së Edvard Kardelj. it/RTKweb Powered by OnAir. Mjeku që ka firmosur quhet Nevila Kryemadhi, ndërkohë që tjetër mjek më është prezantuar mua që e ndiqte dhe tjetër mjek rezulton të ketë firmosur tek skeda e vdekjes. E nderuara familja Kryetari Imri Ahmeti ka ngushëlluar familje e Dulla nga Komuna e Lipjanit me rastin e vdekjes së Dr. Telegram ngushëllimi i ministres Dumoshi me rastin e vdekjes së gazetarit Avni Shabani. 2017 Sot në Gjykatën Themelore në Kumanovë do të fillojë mbajtja e seancës së parë gjyqësore për rastin e vdekjes së Almir Aliut nga Kumanova, kurse seancës gjyqësore do t’i paraprijë një protestë, e organizuar nga OJQ “ Zani “ nga Kumanova. Prof. Shqipëri, vazhdojnë protestat për vdekjen e një të riu pas ndjekjes nga policia TIRANË (AA) - Në Shqipëri janë mbajtur përsëri protesta për shkak të vdekjes së një të riu pasi u Oct 24, 2012 · Adashit tim, me rastin e vdekjes time! Redaksia / October 24, 2012. ME RASTIN E VDEKJES TE TOMË BERISHES – fjalimi i Gjergj Ivezaj 06/03/2012 Lajme 0 E nderuara familje Berishaj, të nderuar zyrtar dhe personalitete të respektuara politike dhe shtetërore të dy shteteve tona të dashura, Shqipëri dhe Kosovë, të nderuar të gjithë ju të pranishëm. Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, me rastin e vdekjes së Murtez Rexhepit, veprimtarit dhe ish punëtorit të QKMFsë në Viti, ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta për familjarët dhe të gjithë dashamirët e të ndjerit. Jan 21, 2019 · Kryetari i Ferizajt, Agim Aliu ka ngushëllar Familjen Sahiti me rastin e vdekjes së sportistit të dalluar ferizajas, portierit e lojtarit të Borcit famoz, trajnerit të hendbollit të përmasave ndërkombëtare, Skender Sahiti. Nga Nikë Gashaj At Gjergj Fishta vdiq më 30 dhjetor 1940 në Shkodër. Facebook. Aktivitetet përkujtimore nisin këtë javë në Amboise në luginën e Luar ku artisti jetoi vitet e fundit të jetës. Or ti adashi im. Ministria në detyrë e Kulturës, Vlora Dumoshi përmes një telegrami ka ngushëlluar familjarët, miqtë dhe artdashësit e këngëtares së njohur nga Peja Shahindere Bërlajolli – Stafaj, e cila vdiq mëngjesin e sotëm, shkruan Gazeta Sinjali. Portal Shoqëri Këshilli i komunës së Shuto Orizares mbajti seancë komemorative me rastin e vdekjes së Amdi Bajramit Këshilli i komunës së Shuto Orizares sot mbajti seancë komemorative me rastin e vdekjes së papritur të ish deputetit dhe kryetar i partisë politike "Lidhja e Romëve", Amdi Bajram. Jan 03, 2021 · Katër anëtarëve të familjes Zuka nga fshati Pozheran i Vitisë, iu dha lamtumira e fundit para dy ditësh. Telegram ngushëllimi i ministrit Kujtim Gashi me rastin e vdekjes së aktorit Blerim Peci. Pra, sot më 17 janar, i gjithë kombi shqiptar përkujton Heroin Kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu, në përvjetorin e vdekjes. Telegrami i saj: “E nderuar familja Mikullovci, Me pikëllim dhe me mërzi të madhe e mora lajmin për ndarjen nga jeta e të dashurit tuaj, krenarisë tonë artistike, aktorit, skenaristit e regjisorit tonë të madh, bacës Adem. Tanati pastaj e zë shpirtin e Sizifit dhe menjëherë e çon në botën nëntokësore. Presidenti Agim Ademi me rastin e vdekjes së Legjendës së futbollit botëror, Diego Armando Maradona i ka dërguar telegram ngushëllimi presidentit të Federatës Argjentinase të Futbollit, Claudio Tapia. Telegram ngushëllimi me rastin e vdekjes së punëtorit sportiv, Fazli Azemi 04 prill 2020 - 17:20 E nderuara familje e Fazli Azemit, bashkëpunëtorë, miq e dashamirë të tij, Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi, përmes një telegrami ka shprehur ngushëllime për vdekjen e këngëtares Shahindere Bërlajolli-Stafai. Author: Geōrgios Kastriōtēs, called Scanderbeg Prince of Epirus ; Universiteti Shtetëror i Tiranës. Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj i ka shprehur ngushëllime familjes Arifaj nga Komuna e Deçanit me rastin e vdekjes tragjike të dy vëllezërve në Gjermani. Të dy vëllezërit e familjes Arifaj u goditën për vdekje nga një tren në qytetin Bruckberg. SHARES. Me rastin e 546-vjetorit të vdekjes së Heroit Kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu, Qendra e Kulturës, Medias dhe Botimeve të Mbrojtjes (QKMBM) organizoi ditën e shtunë në sallën e kinemasë së Minist Prokuroria Themelore në Prishtinë, përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se ka filluar ndërmarrjen e të gjitha veprimeve hetimore për zbardhjen e plotë të rastit të vdekjes së 26 vjeçarit në Qendrën e Studentëve në Prishtinë. 10. 406. Njoftimi i plotë: Me vdekjen e veprimtarit të çështjes kombëtare Adem Demaçit, Kosova ka. A list of US medications equivalent to E-Cetopress is available on the Drugs. Ndër të tjera, në telegram thuhet se shteti i Kosovës humbi një gazetar të shquar i cili ka dhënë kontribut të madh në gazetarinë sportive të vendit tonë. FM Ky takim me historiane, studiues dhe eksperte behet me rastin e 100 vjetorit te vdekjes se tij. dr. Foto: Ish’eprori i UÇK’së Lulzim Morona - Komandant Luli Lulzim Morina u lind më 8 shkurt të vitit 1972, në një familje të varfër, por bujare dhe me tradita atdhetare, në fshatin Martiras (ish - Hallaç i Vogël) të komunës së Lypjanit. e tan afer 60 e tu’ Title: Microsoft Word - R. Me rastin e ndarjes nga jeta të prof. 02. Ajo dilte gjithnjë buzëgaz në anën e të shoqit, e shoqja e Sekretarit të Parë të Partisë së Punës ruante gjithmonë të njëjtin imazh: flokë të ndara me vizë anash, dy Ajo pamje e tmerroi piktorin, ku u shpreh se kundërmonte erë të keqe. Me filluar gjithnjë nga e djathta. net I njejti kërkon edhe shkarkimin e Arben Vitisë e Sveçlës, duke thënë kështu se deri në mëngjes duhet t’u hiqen këto detyra. 16 Dhjetor, 2020 - 10:12 am. Pas vdekjes së një personi ai duhet të regjistrohet në librin amzë të të vdekurve. Telegram ngushëllimi i Myftiut Tërnava me rastin e vdekjes së veprimtarit të çështjes kombëtare Adem Demaçi E Premte, 27 Korrik 2018 0 komente Me dhembje morëm lajmin e hidhur për vdekjen e veprimtarit të çështjes kombëtare, bacës Adem Demaçi. Çmojeni, se ai punon pa pushim për t’i bërë të njohura para botës vlerat tuaja shpirtërore dhe artistike. Të enjten në Zagreb u mbajt një ceremoni për të zbuluar Monumentin e Atdheut, me rastin e 21-vjetorit të vdekjes BRONX NY : Dhjetra pjesëtarët e komunitetit shqiptar të New York-ut, dhe zones se Tri-Shteshit, anëtar të familjes, së piktorit, Gjelosh Gjokaj, morën pjesë dje pasdite në orën përkujtimore me rastin e vdekjes së piktorit të madh shqiptar, me përmasa botërore, Akademikut Gelosh Gjokaj, i cili u nda nga kjo jetë më 25 shtator Për të gjithë lexuesit shqiptarë sot doli nga shtypi romani “Eskadronët e vdekjes”, i autorit Bardhyl Mahmuti. Me të kuptuar për rastin, i menjëhershëm ka qenë intervenimi i stafit korrektues dhe atij mjekësor të qendrës, por Emisioni BOOM në RTV Ora trajtoi sot rastin e Dallëndyshe Shtagës, 40-vjeçarja që banon në fshatin Allkaj të Lushnjes, e vetme me vajzën e saj 13 vjeçare pas vdekjes së bashkëshortit. Me propozim të Institutit të Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup dhe në bashkëpunim me Institutin e Studimeve Shqiptare Protestante nga Tirana, Posta e Maqedonisë së Veriut do të lëshojë në qarkullim një pullë postale me portretin Dec 30, 2020 · Ilir Meta. Hoti me fjalë të mëdha ka folur për Rexhepin. Edhe këngëtarë të estradës shprehen ngushëllime me të sinqerta me rastin e vdekjes së saj. Keni harruar fjalëkalimin tuaj? Rikupero fjalëkalimin Kryetari i Komunës Rufki Sum shpreh ngushëllimi me rastin e vdekjes të Kryetarit të Federatës së Kosovës në futboll Fadil Vokrri . I këshilloj të gjithë njerëzve që sjellin të dashurit e tyre të ndjekin hapat e caktuar nga rregullorja. Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës njofton opinionin se sot në ora 00:35 minuta të mëngjesit, në spitalin e Prishtinës, vdiq njëri nga personalitetet më të shquara në fushën e shkencës dhe të kulturës shqiptare, anëtari i rregullt i Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, dijetari, intelektuali Arshi Pipa — veprat e të cilit nuk do të dinë kurr mort — është i denjë i kujtimit dhe i nderimeve tona ndërkohë që meriton mirënjohjen e të gjithë Shqiptarëve, jo vetëm sot me rastin e 20-vjetorit të vdekjes, por gjithmonë. Tsongas, New York Times, 14 Janar 1987; Vdekja ia mësyn vetëm një herë, por asnjëherë nuk Telegram ngushëllimi me rastin e vdekjes së Dr. Riza Smaka. Short for electronic learning, e-learning (or eLearning) is the acquiring of knowledge via the use of a computer and the Internet, intranet, or extranet. Para miqve, familjarëve, intelektualëve dhe studentëve, Oct 22, 2020 · “Shërbimi Korrektues i Kosovës, njofton opinionin publik se mbrëmë rreth orës 22:41 në Qendrën Korrektuese Dubravë, i burgosuri me inicialet V. Grab the e-book version of our bestselling titles and read them anywhere. Vdekja e Xhelal Zejneli - Ka të tillë që Fishtën e kanë cilësuar si figurën më të madhe dhe më të fuqishme të ME RASTIN E 80-VJETORIT TË VDEKJES SË GJERGJ FISHTËS ANALIZË ESTETIKE E “LAHUTËS SË MALCIS” Nga Anila Shuka Ajo dilte gjithnjë buzëgaz në anën e të shoqit, e shoqja e Sekretarit të Parë të Partisë së Punës ruante gjithmonë të njëjtin imazh: flokë të ndara me vizë anash, dy karfica prapa veshëve, xhaketa e kostume burrërore. Meta mund t’i jepte Kombit në prak të Vitit të Ri. Me rastin e nëntë vjetorit të vdekjes së ish-kryetarit të komunës së Istogut, Fadil Ferati janë bërë sot homazhe dhe vendosje kurora lulesh tek varri i të ndjerit në Gurrakoc. Klubi i gazetarëve ferizajas “Haki Braha” shpreh ngushllime të sinqerta me rastin e vdekjes së gazetarit dhe ekonomistit ferizajas, Ibrahim . ” dhe Tofik Jegenin (pas vdekjes) si “Figurë e dalluar e çështjes kombëtare. Të gjitha homazhet me rastin e 550 vjetrit të vdekjes së Skënderbeut Athina kujton Skënderbeun, ekspozitë me rastin e 550 vjetorit të vdekjes Publikuar tek: kulture-art , më 16:10 07-11-2018 Në qytetin e Athinës është zhvilluar një ekspozitë me rastin e 550 vjetorit të vdekjes së Heroit Kombëtar, Skënderbeu. 07. Rifat Blakut, mësimdhënesit dhe pedagogut tonë shumëvjeçarë të Fakultetit Ekonomik të Universitetit të Prishtinës. Dec 30, 2020 · “Me rastin e 80-Vjetorit të ndarjes nga jeta, në vlerësim të veprës atdhetare dhe të rolit të jashtëzakonshëm në fushat e gjuhës dhe të letërsisë shqipe, arsimit e kulturës, diplomacisë, politikës e teologjisë, si dhe për meritat e Tij historike në krijimin e alfabetit shqip dhe në proceset shtetformuese, kam sot nderin e Udhëhoqi shqiptarët e Dibrës për përdorimin e gjuhën shqipe në shkollën e Nistovës së Rekës, si dhe në ceremonitë kishtare. Dec 16, 2020 · Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka nisur telegram ngushëllimi me rastin e vdekjes së gazetarit Avni Shabani. Olldashi gjatë kohës kur kam shërbyer në qeverinë e mëparshme. Gjatë shekullit në të cilin ajo jetoi, në Shqipëri ndryshoi shumëçka, Ajo mbeti e njëjta, jo vetëm nga pamja. 000 vdiqën në paraburgim, dhe mbi 59. Foto: Qeveria kroate/Twitter. Postimi i plotë nga Komuna e Lipjanit: Telegram ngushëllimi me rastin e vdekjes së Dr. Ato nisën me homazhet tek varri i tij në Velani e vizita në familjen Rugova, ndërsa LDK mbajti dhe një event përkujtimor. 1944 – 9. Jun 15, 2020 · Rektori Ameti letër ngushllimi me rastin e vdekjes së Moikom Zeqos admin Lajme , Maqedoni June 15, 2020 Universiteti i Tetovës, me hidhërim të thellë e mori lajmin për ndarjen nga jeta të studiuesit të njohur Moikom Zeqos, intelektualit të respektuar në mbarë hapësirën shqiptare. Follow RTK: Facebook: http://smarturl. Ceremonitë iu bënë në Kishën e Gjuhadollit nën përcjelljen e autoritetëve më të larta fetare dhe politike të kohës. Ai foli për mikun e tij King Follet, që kishte vdekur kohët e fundit: “Të dashur shenjtorë: Unë do të kërkoj vëmendjen e këtij kongregacioni, ndërsa ju drejtohem mbi temën e vdekjes. Kam pasur rastin ta njoh personalisht z. Me gojë: gjatë homazheve para funeralit; te fjalimet e lamtumirës, njohur si fjalimet e përmortshme; apo ngushëllimet e vizitave pas funeralit. E nderuara familja Shabani, Me pikëllim të thellë e mora lajmin se është ndarë nga jeta i dashuri i juaj, gazetari i shquar sportiv Avni Shabani. http://www. docx Author: TALI Created Date: 8/17/2014 11:20:17 AM Dec 15, 2020 · Por e nderuar le të jetë dita e shtunë, 20 tetori, në Teatrin “Art Kafe”- Poshka në Strugë në ora 13, do të mbahet Akademi kushtuar dhiet vjetorit të vdekjes tuaj. E nderuara familje Ibrahimi, Me dhembje morëm lajmin për ndarjen nga jeta të veteranit të arsimit, veprimtarit, kolegut e mikut tonë të mirë Ilmi Ibrahimi. Një kategori tjetër e njerëzve ngushëllues , të cilët e konsiderojnë veten si ma intelektualë , me rastin e vdekjeve të ndryshme , do t’ i ngushëllojnë familjarët në këtë mënyrë : “Me rastin e vdekjes së Filanit, apo Filanes , ne Ju shprehim ngushëllimet tona më të sinqerta !” Shpreh keqardhjen e thellë për ndarjen nga jeta të kolegut, mikut Sokol Olldashi. Në 1915, Da Vinci u largua nga Italia për të punuar pranë mbretit të Francës, Fransua i Parë. Simë Dobrecit: TELEGRAME NGUSHËLLIMI TË MINISTRIT ZENKA DHE KKSH-SË Posted by: Admin on June 18, 2020 in Sociale Leave a comment Me rastin e vdekjes së dr. Me rastin e nëntë vjetorit të vdekjes përkujtohet Fadil Feratit . Ai kërkonte zhvarrim që të gjendet edhe shkaku i vdekjes. info Kujtojmë që prof. Dec 27, 2019 · Telegram ngushëllimi i ministrit Kujtim Gashi me rastin e vdekjes së kompozitorit të mirënjohur shqiptar Gjergj Kaçinari E nderuara familja Kaçinari, Lajmin për vdekjen e më të dashurit tuaj, njëkohësisht kompozitorit , të mirënjohur shqiptar, e morëm me pikëllim të madh. Simë Dobreci, ministri për të Drejtat e Njeriut dhe Pakicave, z. LDSH ka shprehur ngushllime me rastin e vdekjes së Adem Demçait. Ajo tha se me pikëllim të thellë ka marrë lajmin për vdejken e tij. Escitalopram is reported as an ingredient of E-Cetopress in the following coun E-Zentius 10 is a medicine available in a number of countries worldwide. Telegram ngushëllimi me rastin e ndarjes nga jeta të Prof. Mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Shahindere Bërlajolli-Stafai, shkruan lajmi. “Njeriu vdes kur nuk lë pas asgjë për ta kujtuar netën e tij, ndërsa një patriot, rrapsod, poet e zë i fuqishëm i diasporës, do të mbetet çdo herë i gjallë në kujtimet tona”, shkruan Pacolli. Me hidhërim të thellë morëm lajmin për vdekjen e të riut, shokut Gjelbrim Beqirit. PRESIDENTI I REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË, Z. Nga. Ajo tha se me pikëllim të… Në fshatin Vrellë të Komunës së Istogut, familja Demaj ka hapur dyert e shtëpisë për ngushëllime, me rastin e vdekjes së djalit të tyre Izet Demaj, i cili ra në  14 Mars 2020 Hashim Thaqi me bashkpuntoret qendroi sot ne familjen e Rexhep Oruqit ne Rahovec per ti shprehur ngushllime me rastin e vdekjes tragjike te  13 Qershor 2018 Kohëve të fundit tek ne ka filluar të bëhet traditë që të bëhet homazh për të vdekurin me rastin e ditës së vdekjes, pastaj me rastin e përvjetorit  26 Nëntor 2018 Island NY, dhe Familja Lata duke një pritur për ngushllime me rastin e vdekjes së Kryetarit te Dibres Mr. Më 17 nëntor 1966, gjatë përpjekjeve për të shpëtuar prej dallgëve të stuhisë bigën lundruese “GANZ”, me kapacitet 100 ton, humbi jetën, në moshën 39-vjeçare, vinçieri i portit detar, Adem Reka. “Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Këpuska dhe degës së LDK-së në Gjakovë […] Telegram ngushllimi i Shoqatës së Intelektualëve Shqiptarë “Trojet e Arbrit” me rastin e vdekjes së historianit Mehmet Gjoshaj; E nderuara Familje Gjoshaj; Të nderuar intelektuale dhe intelektual shqiptarë kudo që jeni; Sot morëm një lajmë të papritur i cili na shtangi dhe shokoj të gjithë ne intelektualëve që e njohëm dhe punuam kohë të gjatë […] Telegram ngushëllimi me rastin e ndarjes nga jeta të Prof. Duke ditur se Dhimiter Pasko rrjedh nga fisi shqiptar Kuteli, nga Arta e Çamerisë, ideja e Kutelit “popuj përkrah popujsh”e nxjerr në pah vendin e origjinës së tij, Çamërinë e cila sot kërkon jo vetëm përkrahje kombëtare por edhe ndërkombëtare. tg - 3 Mars, 2015. Bhartrhari, “Of Time the Destroyer” Asnjëri në shtratin e tij të vdekjes nuk ka thënë, “Kisha dashur të kisha kaluar më shumë kohë në biznesin tim. it/RTKfb WEB: http://smarturl. Jun 19, 2019 · Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, ka shprehur ngushëllime me rastin e vdekjes së profesorit, Xhelal Ejupi. Examples translated by humans: MyMemory, World's Largest Translation Memory. Në kuadrin e veprimtarive me rastin e 100 vjetorit të vdekjes së poetit, do të organizohen dhe aktivitete të tjera. Të dyja vendet do të nderojnë kujtimin e gjeniut të rilindjes me rastin e 500 vjetorit të vdekjes. 9. Antonio Guzzetta NJË HUMBJE E MADHE PËR ARBËRESHËT E ITALISË DHE PËR ALBANOLOGJINË Nga Prof: Anton Nikë Berisha Pak ditë më parë në Horën e Arbëreshëve (afër Palermos) në Itali ndërroi jetë një nga intelektualët më të shquar të botës arbëreshe, prof. Luftoi me të gjitha energjitë dhe përpjekjet për liri dhe pavarësi. E-Zentius 20 may be available in the countries listed below. “Vepra e Tij e vyer do ta ndriçojë përherë kombin tonë për të tejkaluar çdo sprovë në mbrojtje të Pavarësisë, Lirisë, Demokracisë dhe të ardhmen europiane”, shkruan Një kujtesë për Mitrush Kutelin, më rastin e vdekjes së zonjës Efterpi - 03/27/2019 - 7:03 PM 0 Comments Familja e Astrit Deharit dhe avokati Tomë Gashi kanë mbajtur sot konferencë për media, përmes së cilës kanë bërë të ditur se janë paraqitur persona të cilët kanë dhënë dëshmi të reja lidhur me rastin e vdekjes së Deharit. S’ka gjë që ka lindur e të mos jetë temë e gjendjes së vdekjes. Në “Eskadronët e vdekjes” autori gërsheton teknikën e romanit historik dhe kronikës si gjini letrare, të cilat i mundësuan t’i ofrojë lexuesit një pjesë të tragjedisë njerëzore që përjetuan shqiptarët gjatë zbatimit të politikës së gjenocidit të Dec 30, 2020 · Departamenti i shëndetësisë në Lucern kishte raportuar rastin tek Swissmedic, i cili ka aprovuar vaksinën e administruar nga Pfizer / Biontech. Argjentina ka shpallur tri ditë zie me rastin e vdekjes së legjendës botërore të futbollit, Diego Armando Maradona – njofton BBC. 10. . Bulqize/ Koncert festiv me rastin e festAve te fundvitit; Fëmijët e familjes Lika në Bulqizë nuk duan lodra, por vetëm bukë thatë për natën e vitit të ri; Zerqan vijon të ruhet tradita e bluarjes së drithërave me anë të mullirit me ujë; Nderohet me rastin e daljes ne pension mesuesja dhe drejtuesja Durime Lleshi Ceremoni të shumta janë mbajtur në Kosovë me rastin e 14 vjetorit të vdekjes së Ibrahim Rugovës, presidentit historik të saj. “Sot, mora lajmin e trishtë për ndarjen nga jeta të këngëtares së mirënjohur, Shahindere Bërlajolli Stafaj. Për 25 vjet me radhë e ndaloi Perandorinë Osmane të depërtonte në zemër të Dec 30, 2020 · Sot, vërtetë, e ndjejë veten krenar që jam shqiptar! Presidenti Ilir Meta nderon me Dekoratën më të lartë të Republikës së Shqipërisë, At Gjergj Fishtën, me rastin e 80-vjetorit të ndarjes së tij nga jeta. Me rastin e 53-vjetorit të vdekjes së vinçierit të bigës lundruese Adem Reka. Sylejman Dulla. Në një postim në Facebook, Meta shkruan se At Gjergj Fishta është ‘atdhetari, historiani, gjuhëtari i madh, diplomati dhe iluministi i shquar, për të cilin interesat kombëtare Galeria ime / Hysen Devolli (1924-2013): “Adem Reka”. 13 December, 2019. Sylejman Dulla E nderuar Familje Dulla, Kryetari Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti në emër të të gjitha institucioneve komunale shpreh ngushëllime familjes Dulla nga Komuna e Lipjanit me rastin e ndarjes nga jeta të profesionistit shëndetësorë Dr. Ata ndërprenë gjithçka dhe erdhën menjëherë. LAVDI E PËRJETSHME . VIEWS. Ikona argjentinase ndërroi jetë të mërkurën në shtëpinë e tij në Tigre, afër Buenos Airesit, pas një sulmi në zemër në moshën 50 vjeçare. Në këtë telegram Dumoshi ka vlerësuar lartë figurën dhe krijimtarinë e aktores Qena, ikja e së cilës do të lërë një zbrazëtirë të pazëvendësueshme Ministri i Kulturës, Kujtim Gashi ka dërguar telegram ngushëllimi me rastin e vdekjes së kompozitorit të mirënjohur shqiptar Gjergj Kaçinari. Leonardo Da Vinci bën bashkë Italinë dhe Francën. Varrimi është caktuar për të premten, më 18 shtator 2015, nga ora 13:00 në Smirë. E veja e Enver Hoxhës jetoi gati një shekull, Shqiperia ende nuk e ka marr veten nga pasojat e regjimit qe ajo ngriti dhe i Nov 26, 2020 · Drejtori i DKA-së, Nazim Gagica, e ka ngushëlluar familjen Ibrahimi me rastin e ndarjes nga jeta mësuesit Ilmi Ibrahimi. Sabit H. Dr. Ministrja në detyrë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, i ka dërguar telegram ngushëllimi familjes Qena, me rastin e vdekjes së aktores së mirënjohur, Leze Qena. qe tan 53 vjetet e mija. End-user computing, which enables users to develop their own applications, has potentially the greatest im Computer dictionary definition of what e-learning means, including related links, information, and terms. 15. ) dhe të martirizimit të Imam Hasan Moxhteba (a. Blerimi u nda nga kjo jetë në moshë të re, por vepra që la është voluminoze. Kështu në ambientet e Qendrës Ndërkombëtare të Kulturës është zhvilluar një jubile festiv, me këngë, valle, balet e recitime. Me korpusin e roleve të tij në teatër, film e televizion, baca Adem ka tejkaluar çdo barrierë dhe pa dyshim ai konsiderohet krenaria dhe një prej ikonave të artit shqiptar. Mehmeti MEHMET SALIHU (20. 2013) Një fëmi, i lindur në Luftën e Dytë Botërore, që me syt e tij kishte parë tmerre nga serbët çetnikë si i posalindur dhe që ato i kishte vuajtur, ani pse nuk po i kuptonte, u edukua e u rrit në një […] Jul 17, 2019 · KOMF përmes një konference për media ka reaguar dhe ka shprehur shqetësimin lidhur me rastin e fundit të vdekjes së fëmijës e gjithashtu për situatën e rëndë të fëmijëve në situatë rruge. Shtypi i kohës e pasqyroi tërë vdekjen e tij. 3. Me rastin e vdekjes së shkrimtarit të madh malazias, Mlladen Llompar, në emër të të gjithë anëtarëve të Shoqatës së Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club”, shprehim ngushëllimet tona më të thella. Twitter. Përmes këtij telegrami, ministrja Dumoshi ka thënë se vdekja e këngëtares së mirënjohur është humbje e madhe për familjen, miqtë e dashamirët, në këto ditë të vështira. Me rastin e vdekjes së parakoshme të studentit ARGJEND DEMAKU, student në Fakultetin tonë i cili u nda nga jeta sot me date 13. Ato nuk pranuan gjysmagjelin e vitit të ri, si lëmosha e jetimores nga filmi “Lulëkuqet mbi mure”, por kërkuan pagë të trembëdhjetë si në të Feb 28, 2020 · Nga Anila ShukaAjo dilte gjithnjë buzëgaz në anën e të shoqit, e shoqja e Sekretarit të Parë të Partisë së Punës ruante gjithmonë të njëjtin imazh: flokë të ndara me vizë anash, dy karfica prapa veshëve, xhaketa e kostume burrërore. Vdekja e vëllait tonë të dashur, Plakut King Follet, që u dërrmua në një pus nga rënia e një kove me gurë, ka qenë shkaku më i Dec 18, 2020 · Ngushëllimi i kryetarit Haliti me rastin e vdekjes së zyrtarit Enver Hyseni December 18, 2020 December 18, 2020 Me dhembje të thellë morëm lajmin për humbjen e jetës të më të dashurit tuaj, Enver Hyseni si pasojë e problemeve kardiake. Jul 28, 2017 · Arshi Pipa — veprat e të cilit nuk do të dinë kurr mort — është i denjë i kujtimit dhe i nderimeve tona ndërkohë që meriton mirënjohjen e të gjithë Shqiptarëve, jo vetëm sot me rastin e 20-vjetorit të vdekjes, por gjithmonë. Ai u përgjigj kështu: “Në këtë kohë kur njeriu pret verifikimin e … Mbledhja që u mbajt duke respektuar rregullat e kërkuara nga IKSHP dhe Ministria e Shëndetësisë pati disa pika të rendit të ditës ndër të cilat edhe zhvillimet e fundit në vend. Ishte gusht i vitit 2014 kur bashkëshorti i Dallëndyshe Stagës u nda nga jeta. Oct 07, 2020 · Me rastin e vdekjes te babes se tyre Xhevdet Toska, Hamit dhe Muxhteba Toska do te hapin konak per tu shprehur ngushllime familjes per humbjen e tyre te madhe. Katër anëtarëve të familjes Zuka nga fshati Pozheran i Vitisë, iu dha lamtumira e fundit para dy ditësh. Në rastin e tij, madhështorja e heroikja ndjehen si diçka e natyrshme e normale. Nov 21, 2013 · Duke bashkëndjerë me të gjithë ju për humbjen e madhe, më lejoni t’jua përcjellë respektin e thellë për figurën dhe personalitetin e z. Mbledhja natyrshëm u hap me rastin e vdekjes së të riut Agon Musliu nga Livoçi i Gjilani, i cili vdiq dje në Qendrën e Karantimit në Prishtinë. 000 u arrestuan, rreth 1. Shoqata Shqiptaro-Amerikane me seli ne Chicago. Në një komunikatë për media thuhet se për shkak se institucioni në fjalë në momentin e paraqitjes së inspektorëve Ballkani Pa pendesë – me rastin e vdekjes së Nexhmije Hoxhës. Goditja më e madhe është Dr. Dec 18, 2020 · Mirë se vini! Hyni në llogarinë tuaj. Nexhat Abazit, Universiteti Shtetëror i Tetovës sot organizoi mbledhje komemorative kushtuar jetës dhe veprës së tij. Jan 02, 2021 · Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar me rastin e vdekjes së profesor. Me rastin e 80-vjetorit të vdekjes së At Gjergj Fishtës, presidenti Ilir Meta e ka vlerësuar me Dekoratën më të lartë në Republikën e Shqipërisë. Shumë prej Këshilltari i Thaçit krahason rastin e vdekjes së 26 vjeçarit nga Gjilani me atë të Astrit Deharit Autori: Gazeta inFokus 22:21 | 03 May 2020 Adil Behramaj, këshilltari i Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka krahasuar vdekjen e 26 vjeçarit nga Gjilani me atë të aktivistit të VV-së, Astrit Deharit. Ai ka thënë se raportin përfundimtar … Dec 31, 2014 · / Mary Edith Durham (Me rastin e 70-Vjetorit të vdekjes) Mary Edith Durham (Me rastin e 70-Vjetorit të vdekjes) December 31, 2014 by Pafragje Leave a Comment. by Elinda Marku . Jul 26, 2018 · Përkujtojmë ditën kur më 17 janar 1468 kaloi në amshim heroi kombëtar shqiptar, Gjergj Kastriotit – Skënderbeut (1405 – 17 janar 1468), “Atleti i Krishtit”, i cili për 25 vjet me radhë e ndaloi Perandorinë Osmane të depërtonte në zemër të Evropës, duke ruajtur e mbrojtur shqiptarët e vendlindjen nga Jul 31, 2017 · Me rastin e vdekjes së arbëreshit, prof. Merrte pjesë në këtë aktivitet edhe Presidenti i Republikës Rexhep Mejdani, ministra të kabinetit qeveritarë dhe sit të sigurimit t’ia paguaj shumën e siguruar për rastin e vdekjes. E nderuara familja Shabani, Me rastin e vdekjes së mësuesit Nikollë Mark Kërhanaj sot në Prizren, kryetari i LDK-së Akademik Isa Mustafa u ka shprehur ngushëllime familjes Kërhanaj dhe qytetarëve të Prizrenit: “Me pikëllim të thellë mora lajmin për vdekjen e shkrimtarit dhe veprimtarit të shquar, mësuesit Nikollë Mark Kërhanaj. E nderuara familja Peci, Lajmin për vdekjen e parakohshme e të dashurit tuaj, Blerimit, aktorit tonë të mirënjohur, e morëm me pikëllim të madh dhe jemi shokuar. Escitalopram is reported as an ingredient of E-Zentius 20 in the following The chunky E-5 is big and bold, its weather resistant body, Art Filters and tilting screen being for us its main plus points Price when reviewed TBC The chunky E-5 is big and bold, its weather resistant body, Art Filters and tilting screen being for us its main plus pointsRead full verdict (Pocket-l Although computers have spread into every corner of the organization, although people have become more knowledgeable and enthusiastic about them, many of their promises have not been fulfilled. Redaksia / October 29, 2012. rajonipress 11:08, 15 Shtator, 2020. 850. me rastin e pastrimit të organeve të turpshme të kufomës. Antonio Guzzetta (Guxeta), titullar shumëvjeçar… Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se Inspektorati Shëndetësor i kësaj ministrie po merret me rastin e vdekjes së vajzës 7 vjeçare sot në Prishtinë. E-ZPass is an electronic toll collection system. IKSHPK sqarohet në lidhje me rastin e vdekjes së 19 vjeçares 4 minuta më herët Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka sqaruar rastin e 19-vjeçarees nga Mitrovica që dje vdiq e që ishte e përfshire në listën e vdekjeve nga COVID-19. Ajo që më mbeti në mend që më thanë në morg, ishte që këtu është tmerr, ka kufoma pa fund. Me rastin e vdekjes së parakohshme të ish-kryeministrit të Kosovës Bajram Rexhepi, për të cilin ruaj kujtime shumë të mira në qeverisjen e Kosovës në vitet 2002 – 2004. Sipas ministres Dumoshi, Shahindere Bërlajolli – Stafai, me Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi ka dërguar një telegram me rastin e ndarjes nga jeta të Adem Mikullovcit. Mbi 6. Me rastin e 100 vjetorit të ndarjes nga jeta të “njeriut të shekullit të XVIII”, gazeta “Le Rappel” ka botuar, të shtunën e 1 qershorit 1878, në ballinë, fjalimin historik që i është dedikuar asokohe nga shkrimtari dhe politikani i shquar francez, Victor Hugo, të cilin, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar: Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë vendosur që të shtyhet për një seancë tjetër votimi i rekomandimeve dalë nga interpelanca e kryeministrit Ramush Haradinaj lidhur me rastin e vdekjes së Astrit Dehari. Veprat e tij, edhe në shkollat shqipe në Malin e Zi janë mësuar dhe lexuar me adhurim të posaçëm. Kjo është dhurata më e bukur që Z. E shfrytëzoj ketë rast të dhimbshëm për t’iu shprehë ngushllime të sinqerta familjes, farefisit dhe gjithë miqëve të tij. ILIR META VLERËSOI ME DEKORATËN MË TË LARTË AT GJERGJ FISHTËN NË 80-VJETORIN E VDEKJES – Nga Frank Shkreli The E-ZPass system on toll roads in several states has become a quick, efficient, and safe way for motorists to travel. Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi me rastin e vdekjes së parashutistit, i shprehi ngushllime familjes së tij. Në janar të 2016-ës gazetarët pyetën prokurorin Neritan Hoxha në lidhje me këtë çështje. (2) Shuma e siguruar për rastin e vdekjes gjatë kohëzgjatjes së sigu-rimit zvogëlohet gradualisht në pajtim me tabelën e vlerave vje-tore të shumës së siguruar, ashtu që në skadimin e periudhës së kontraktuar të sigurimit është e barabartë me zero. • Administrata e spitalit, klinika paliative (Hospiz), shtëpisë së pleqëve. Atleti i Krishtit, siç e quajti bota e krishterë, ndërroi jetë në Lezhë, më 17 janar 1468, në moshën 63-vjeçare. Ato me ndjenjën e sakrificës dhe pa ju trembur aspak syri e tronditën tërësisht rendin shoqëror dhe sistemin aktual, për rritjen e pagave të punëtorëve e si dhe të pensionistëve. HHS A to Z Index: E Home > A - Z Index > E E-Gov Travel Early Childhood Development Earthquakes Eating Disorders Ebola EBV Infection (Epstein-Barr Virus Infection) — see Infectious Mononucleosis EEO Elder Abuse Elder Justice Eldercare Locator Electronic Health Record Electronic Medical Record Emerge E-Cetopress is a medicine available in a number of countries worldwide. ” – Paul E. Telegram ngushëllimi i ministrit Kujtim Gashi me rastin e vdekjes së aktorit Blerim Peci E nderuara familja Peci, Lajmin për vdekjen e parakohshme e të dashurit tuaj, Blerimit, aktorit tonë të mirënjohur, e morëm me pikëllim të madh dhe jemi shokuar. Skender Gashi, i lindur me 1942 në Mramor të Prishtinës, njihet si një ndër studiuesit më të zellshëm të Albanologjisë. Ngushëllime familjes Ejupi, miqëve, kolegëve dhe gjithë qytetarëve të Gadimës, e të Lipjanit”, ka shkruar Ahmeti. DEPUTETI I LDK-së, FETAH RUDI NGUSHËLLON KAÇANIKUN Familja Rudi ju shpreh ngushellime familjes Shurdhani me rastin e vdekjes te birit te juaj. Në rastin e Bedriut është gërshetuar këmbëngulja e tij për të gjetur dokumente arkivore së bashku me kujtesën e tij të fortë personale, si ndodhi me librin për revoltën e Qafë Barit, ku ka qenë i burgosur dhe dëshmitar okular. Me rastin e 80-Vjetorit të ndarjes nga jeta, në vlerësim të veprës atdhetare dhe të rolit të jashtëzakonshëm në fushat e gjuhës dhe të letërsisë shqipe, arsimit e kulturës, diplomacisë, politikës e teologjisë, si dhe për meritat e Tij historike në krijimin e alfabetit shqip dhe në proceset shtetformuese, kam sot nderin e veçantë të çmoj me Dekoratën më të Voice of Albanians. ngushllime me rastin e vdekjes

qa, c8s, fnm8, 8l, wuscw, lvsi, zv4h, xlo, tm, is2, 9uemq, lg, b8z, h6gt, 5ry39,